Pierwsze ligowe punkty Orlików

W miniony poniedziałek Orliki Glinika rozegrały w Tęgoborzy dwa spotkania ligowe z Sandecją Nowy Sącz i Akademią Goal, i oba te spotkania podopieczni trenera Stępkowicza rozstrzygnęli na swoja korzyść.

I Liga Orlików OZPN Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz - Glinik Gorlice 1-2 (1-1)
0-1 J.Wiktorek 2', 1-1 Pietrzak 9', 1-2 J.Wiktorek 42'

Sandecja: Studencki - Bocheński, Pietrzak - Wójcik, Tokarczyk - Laskosz, Oziaduła
ponadto zagrali: Kamiński, Jasiński, Białoń, Bodziony, Korzym, Kociołek

Glinik: Matuszyk - Firlit, Gryboś - J.Wiktorek, M.Wiktorek - Drozd, Drąg
ponadto zagrali: Babral, Apola, Zakrzewski, Klukowski, Szura, Serafin, Karpiński

I Liga Orlików OZPN Nowy Sącz
Glinik Gorlice - Akademia Goal 14-0 (7-0)
1-0 J.Wiktorek 3', 2-0 7', 3-0 J.Wiktorek 11', 4-0 Serafin 13', 5-0 Drozd 15', 6-0 Drąg 23', 7-0 M.wiktorek 25', 8-0 M.Wiktorek 29', 9-0 Drozd 34', 10-0 Drozd 39, 11-0 J.Wiktorek 40', 12-0 Zakrzewski 40', 13-0 Drąg 42', 14-0 Drąg 42'

Glinik: Matuszyk - Firlit, Gryboś - J.Wiktorek, M.Wiktorek - Babral, Apola
ponadto zagrali: Klukowski, Drozd, Szura, Drąg, Karpiński, Zakrzewski, Serafin

Akademia: Nawrocki - Fiut, Zając, Jarzębak - Proszek, Bocheński - Ząber
ponadto zagrali: Mężyk, Komurkiewicz, Kiesiewicz, Mędlarski, Krug, Gasparski

Młodzi gorliczanie powoli wchodzą w "inne granie", gdzie stawką są ligowe punkty. Jeśli ktoś grał w meczach o tzw. "stawkę", którym towarzyszy otoczka meczowa wie że często pojawia się też trema, zwłaszcza u tak młodych zawodników.

Nie inaczej było w spotkaniach poniedziałkowych. Wspomniana trema miała zapewne wpływ na poziom rozgrywanych meczy.

O ile pierwsze spotkanie gorliczan z Sandecją Nowy Sącz stało na wyrównanym niezłym poziomie, to w drugim spotkaniu pomimo wysokiego zwycięstwa poziom spotkania ocenić trzeba znacznie niżej, także w wykonaniu zawodników drużyny Glinika.

Mecze w tym wieku na pierwszym miejscu powinny uczyć i tak też było. Najważniejsze jest to że z tej nauki mogli skorzystać wszyscy zawodnicy nawet ci którzy niedawno dołączyli do grupy Orlików gorlickiego klubu.

Powiązana galeria: